NOWY PRODUKT !

400 g/m2

630 μm

500 g/m2

680 μm

280 g/m2

420 μm

280 g/m2

360 μm

  1. pl
  2. en
JDR Technik materiały introligatorskie

Strona główna / Oferta / Grzbietówka

GRZBIETÓWKA, BOBINA GRZBIETOWA, SZRENCA

grzbietówka

Grzbietówka GRC

Grzbietówka GRL

Grzbietówka GRV

Grzbietówka GRM

grzbietówka introligatorska typ GRC do zastosowania w oprawie twardej. Maszyny Kolbus DA. Produnt grzbietówki introligatorkiej JDR technik sp. z o.o.
grzbietówka introligatorska typ GRL do zastosowania w oprawie twardej. Maszyny Kolbus DA. Produnt grzbietówki introligatorkiej JDR technik sp. z o.o.
grzbietówka introligatorska typ GRV do zastosowania w oprawie twardej. Maszyny Kolbus DA. Produnt grzbietówki introligatorkiej JDR technik sp. z o.o.
grzbietówka 250g
okleiny introligatorskie materiały pokryciowe

 


Prezes Zarządu, JDR Technik sp. z o.o.

bobina grzbietowa

Grzbietówka dla wielu obce słowo, choć również nie jestem pewien czy to prawidłowe określenie. Co jest bardziej polskie ? Ewentualnie jaka jest prawidłowa nazwa dla introligatora  ? Bobina grzbietowa, szrenca to kolejne nazwy z jakimi się spotykamy w zależności od regionu kraju. Jednak jak na to nie patrzeć, staliśmy się producentami "grzbietówki, bobiny, szrency". Nasza oferta to trzy produkty o różnych gramaturach. Może wydać się to dziwne ale u nas jest wszystko inaczej. My się dopasowujemy do Klienta a nie Klient do nas. 

Spoglądając poniżej zapewne zadają sobie Państwo, który produkt jest najlepszy lub najpopularniejszy. Odpowiedź brzmi, nie ma reguły. Czynnik wyboru to operator Kolbusa DA, Horeauf`a, Rodas`a bądź podobnych maszyn oraz rodzaj produkcji.

Nowy produkt w zakresie naszej oferty grzbietówki introligatorskiej. Jest to odpowiedź na oczekiwania drukarń dziełowych. Produkt wykonany z bardzo wysokiej jakości kartonu. Bardzo mocno zaklejony co daje nam dość dużą sztywność, przy zachowaniu umiarkowanej grubości kartonu. Produkt służy głównie do produkcji książek o małej grubości grzbietu. Powrzechnie używany w produkcji książek dziecięcych oraz zeszytów. Wykorzystywany dla grzbietów poniżej 2 cm. Karton przy tej szerokości nadal na Kolbusie DA ładnie się kroi nożami krążkowymi. Nie rozwarstwia się podczas tego procesu oraz nie "ucieka" spod noży. Warstwa wierzchnia biała powlekana, spód biały niepowlekany.

 


 

Nawój: 289 mb

Średnica roli: 50 cm

Grubość: 630 µm

Gramatura 400 g/m2

Trzpień: tuleja tekturowa 3"

 

Szerokości dostępne w magazynie: 20 mm

Inne szerokości: minimalna ilość 200 kg

Produkt który jest uzupełnieniem produktu GRV ze względu na znacznie wyższą gramaturę oraz grubość. Dla niektórych drukarń dziełowych jest to produkt podstawowy, używają wyłącznie tylko tego produktu. Każdemu się wyda zbyt gruba, sztywna jednak jest zupełnie inaczej. Wprawiony zespół introligatorów drukarń dziełowych świetnie radzi sobie z tym produktem. Wykonają cienkie, wyokrąglone i również grube grzbiety. W zamian otrzymują okładkę o wysokiej jakości i zobligowani są do zakupu tylko jednego rodzaju bobiny grzbietowej. Szrenca dwustronnie gładzona, po obu stronach szara, karton makulaturowy.

 

 

 

 


 

Nawój: 278 mb

Średnica roli: 50 cm

Grubość: 680 µm

Grmatura: 500 g/m2

Trzpień: tuleja tekturowa 3"

 

Dostępne szerokości: 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 70, 80, 90, 100 mm

Inne szerokości: minimalna ilość 200 kg

Grzbietówka GRM jest alternatywnym produktem dla grzbietówki GRV, podstawowa różnica to mniejsza grubość która dla niektórych będzie przeszkodą zaś dla innych zaletą. Ten produkt będzie się dobrze sprawdzał gdy będzie wykorzystywany do książek z zaokrąglonym grzbietem. Nawet przy grubościach 10 cm nie wystąpi nam efekt prążkowania grzbietu po wyokrągleniu. Decydując się na ten produkt nie ma co liczyć na uniwersalność i dla grzbietów prostych należy używać Grzbietówki GRL. Grzbietówka GRM wierzchnią warstwę posiada powlekaną zaś spód biały niepowlekany.

 

 

 

 

 


 

Nawój: 486 mb

Średnica roli: 50 cm

Grubość: 360 µm

Gramatura: 280 g/m2

Trzpień: tuleja tekturowa 3"

 

Szerokości dostępne w magazynie: 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 70, 80, 90, 100 mm

Inne szerokości: minimalna ilość 200 kg

Jest to podstawowy rodzaj bobiny  introligatorskiej grzbietówki. Najbardziej uniwersalny produkt choć przy grubuch grzbietach trzeba iść na pewne ustępstwa jakościowe. Jednak daje nam możliwość korzystania tylko z jednego produktu. Powyżej szerokości 70 mm zalecamy sięgnąć po alternatywne grzbietówki. Bardzo dobry rodzaj grzbietówki dla drukarń dziełowych w których przeważający udział mają książki  o cienkim grzbiecie. Zewnętrzna strona grzbietówki jest biała gładzona, niepowlekana Wewnętrzna lekko szarawa szorstka. Jest to zarazem produkt który nie będzie wymagał dobrej jakości kleju gdyż mamy obie strony kartonu łatwo wsiąkliwe.

 

 


 

Nawój: 425 mb

Średnica roli: 50 cm

Grubość: 420 µm

Gramatura: 280 g/m2

Trzpień: tuleje tekturowa 3"

 

Szerokości dostępne w magazynie: 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 70, 80, 90, 100 mm

Inne szerokości: minimalna ilość 200 kg

grzbietówka do Kolbusa DA
szrenca do kolbusa da
usługowe bobinowanie papieru
grzbietóka 280g, 320g, 500g
JDR Technik producent grzbietówki, papieru krepowanego
grzbietóka Łódź, Poznań, Kraków, Warszawa, Łódź, Katowice, Rzeszów, Wrocław, Opole, Czarnków
bobina grzbietowa
bobina grzbietowa
producent grzbietówki
zadzwoń do jdr technik w sprawie materiałów introligatorskich

Napisz lub zadzwoń do nas:

kontakt z jdr technik
hurtownia introligatorska

Nasz e-sklep:

 

 

grzbietówka

fizelina (włóknina)

merla

flok introligatorski

 

 

Poznaj nas bliżej w sieci:

materiały introligatorskie w mediach
materiały dla introligatorów JDR Technik
materiały dla introligatorów JDR Technik

EN

PL

miejsce jdr technik

JDR TECHNIK sp. z o.o.

ul. Mickiewicza 29

95-050 Konstantynów Łódzki

NIP 731 204 71 79     Regon 101819160

 

tel. +48 42 307 27 35

Copyright  2015-2022 JDR Technik sp. z o.o., autor Rafał Bembnowski

materiały introligatorskie
grzbietówka introligatorska typ GRM do zastosowania w oprawie twardej. Maszyny Kolbus DA. Produnt grzbietówki introligatorkiej JDR technik sp. z o.o.

W obliczu tej całej literatury, zastanawiają się Państwo co właściwie wybrać ? Na bazie zebranych doświadczeń możemy odpowiedzieć, że aby utrzymać wysoką jakość należy skorzystać z 3 produktów. GRM (powlekane) lub GRV (niepowlekane) grzbiety książek wyokrąglane, GRL grzbiety książek proste oraz gdy mamy problem z bardzo cienkim grzbietem poniżej 2 cm musimy sięgnąć po grzbietówkę GRC. Oczywiście to tylko nasza sugestia ale w 80% przypadków działa.